sts-tests-hlamīdijas-hiv-sifilis

Par STI testiem: sifilisa, hlamīdiju un HIV noteikšana

Seksuāli transmisīvās infekcijas (STI) ir izplatīta un svarīga veselības problēma, kas katru gadu skar miljoniem cilvēku. Lai novērstu STI izplatīšanos un saglabātu seksuālo veselību, ir svarīgi regulāri veikt testus. Šajā rakstā mēs aplūkosim trīs visbiežāk sastopamos STI testus: sifilisu, hlamīdijas un HIV.

Sifilisa tests:

Sifilis ir bakteriāla infekcija, kas izplatās dzimumkontakta ceļā. Ja to neārstē, tā var izraisīt nopietnas veselības problēmas, piemēram, sirds slimības, aklumu un pat nāvi. Sifilisa tests ietver vienkāršu asins analīzi, kas var noteikt antivielu klātbūtni pret sifilisu izraisošajām baktērijām. Sifilisa testu varat iegādāties šeit.

Sifilisa noteikšana ir vienkārša un ietver sevī asins analīzi. Ja jums ir kādi sifilisa simptomi vai ja jums ir bijuši neaizsargāti dzimumattiecības, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk veikt testus. Agrīna atklāšana un ārstēšana ar antibiotikām var izārstēt infekciju un novērst ilgtermiņa veselības problēmas.

sts-tests-hlamīdijas-hiv-sifilis

Hlamīdiju tests:

Hlamīdijas ir izplatīta STI, ko izraisa baktērijas. Tā bieži ir asimptomātiska, kas nozīmē, ka inficētajiem cilvēkiem var nebūt nekādu simptomu. Hlamīdiju tests ietver vai nu urīna testu, vai arī dzimumorgānu uztriepes noņemšanu. Hlamīdiju testu sievietēm varat iegādāties šeit.

Simptomi var būt sāpes seksa laikā, izdalījumi no maksts vai dzimumlocekļa un sāpes vēdera lejasdaļā. Ja jums ir simptomi vai jums ir bijuši neaizsargāti dzimumakti, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk veikt testus un ārstēties. Agrīna ārstēšana var novērst ilgtermiņa veselības problēmas, tostarp neauglību.

HIV tests:

Cilvēka imūndeficīta vīruss (HIV) ir vīruss, kas uzbrūk imūnsistēmai un var izraisīt AIDS. HIV izplatās dzimumkontaktu laikā, lietojot kopīgas adatas vai no inficētas mātes uz bērnu grūtniecības, dzemdību vai zīdīšanas laikā. HIV tests ietver vienkāršu asins analīzi, ar kuru var noteikt vīrusa antivielu klātbūtni organismā. HIV testu mājas apstākļos ātri, vienkārši un diskrēti ir iespējams iegādāties šeit.

HIV testēšana ir ļoti svarīga, lai agrīni atklātu infekciju, jo agrīna ārstēšana var palīdzēt palēnināt slimības progresēšanu un uzlabot izredzes dzīvot veselīgu dzīvi. Testēšana ietver asins analīzi un rezultāti pieejami vien 15 minūšu laikā. Ja jums ir bijuši neaizsargāti dzimumattiecības vai kopīgas adatas, ir svarīgi regulāri veikt testus.

STS-infekcijas-noteikšana-HIV-tests

 

Ir svarīgi atzīmēt, ka dažas STI var neuzrādīties testos uzreiz pēc inficēšanās, tāpēc ir svarīgi regulāri veikt testus un seksuālo aktivitāšu laikā izmantot aizsardzību. Ja domājat, ka, iespējams, esat inficējies ar kādu STI, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk vērsties pie veselības aprūpes speciālista un veikt testus.

Nobeigumā jāsecina, ka regulāra STI testēšana ir svarīga seksuālās veselības saglabāšanai un infekciju izplatīšanās novēršanai. Sifilisa, hlamīdiju un HIV testi ir ātri, vienkārši un var nodrošināt sirdsmieru. Ja jums ir kādas bažas par STI vai jums ir jāveic tests, noteikti konsultējieties ar savu veselības aprūpes sniedzēju.

Qtest.lv – jums ir jautājumi, mums ir atbildes!

X
Add to cart
This site is registered on wpml.org as a development site.